Onkologia

Powszechnie wiadomo, że nowotwór to choroba wywołana deregulacją funkcji komórek. Dzięki współczesnej nauce możliwe jest kontrolowanie tego rodzaju zaburzeń w rehabilitacji onkologicznej. Tlen podany pod zwiększonym ciśnieniem przyczynia się do wzmożenia pracy układu immunologicznego, a tym samym wpływa na poprawę odporności organizmu.

Ponadto :
– dzięki dotlenieniu tkanek oraz doprowadzeniu do nich wszystkich składników odżywczych przyczynia się do rewitalizacji komórek,
– ogranicza ryzyka uszkodzeń inicjujących powstanie nowotworu
– oczyszcza organizm z toksyn oraz metali ciężkich i innych substancji rakotwórczych
– obniża poziom białka C-reaktywnego, czynnika martwicy nowotworów – TNF-alfa, oraz innych markerów stanu zapalnego w organizmie.

Wszystko to sprawia, że tlenoterapia hiperbaryczna, która wpływa na ograniczenie wzrostu i proliferację komórek nowotworowych, zyskuje coraz większe uznanie w środowiskach medycznych jako znakomita profilaktyka antyrakowa i znaczące wsparcie w walce z istniejącym nowotworem. Dostarczenie do komórek rakowych większej ilości tlenu hamuje proces ich zezłośliwienia, a niekiedy przyczynia się do ich zniszczenia.